Chelsea synon shkëmbimin e Lukaku-Abraham

Chelsea dhe Roma mund të bëjnë një shkëmbim të dy lojtarëve. Roma thuhet se dëshiron të shkarkojë Tammy Abraham këtë verë pas formës së dobët, gjë që e ka bërë atë të mos jetë pjesë e rëndësishme për planet e Jose Mourinhos. Sipas raportimit të ‘Calciomercato’, interesim për Abraham ka shfaqur ish-klubi Chelsea, i cili…

Sport

23/03/2023 13:49

Chelsea dhe Roma mund të bëjnë një shkëmbim të dy lojtarëve.

Roma thuhet se dëshiron të shkarkojë Tammy Abraham këtë verë pas formës së dobët, gjë që e ka bërë atë të mos jetë pjesë e rëndësishme për planet e Jose Mourinhos.

Sipas raportimit të ‘Calciomercato’, interesim për Abraham ka shfaqur ish-klubi Chelsea, i cili ka një opsion rikthimi prej 80 milionë eurosh për sulmuesin, transmeton lajmi.net.

Për të tentuar të negociojë një tarifë më të ulët, Chelsea mund të ofrojë Romelu Lukaku të përjashtuar në marrëveshje, pasi ai do të kthehet nga huazimi i tij i pasuksesshëm në Inter.

Mbetet të shihet nëse do ketë ndonjë marrëveshje në mes klubeve për dy lojtarët./Lajmi.net/