Chelsea përjashtoi Aubameyang nga skuadra për Ligën e Kampionëve, kurse Felix, Fernandez, Mudryk përfshihen

Pierre-Emerick Aubameyang është tërhequr nga skuadra e Chelseat për fazën eliminatore të Ligës së Kampionëve, ndërsa tre nënshkrime të janarit janë përfshirë. Aubameyang u hoq nga skuadra e Chelseat në Ligën e Kampionëve, Enzo Fernandez, Mykhailo Mudryk dhe Joao Felix janë përfshirë. Chelsea u lejua të regjistronte vetëm tre lojtarë të rinj për fazën eliminatore…

Sport

03/02/2023 18:07

Pierre-Emerick Aubameyang është tërhequr nga skuadra e Chelseat për fazën eliminatore të Ligës së Kampionëve, ndërsa tre nënshkrime të janarit janë përfshirë.

Aubameyang u hoq nga skuadra e Chelseat në Ligën e Kampionëve, Enzo Fernandez, Mykhailo Mudryk dhe Joao Felix janë përfshirë.

Chelsea u lejua të regjistronte vetëm tre lojtarë të rinj për fazën eliminatore për përballjen me Borussia Dortmundin në 1/16.

Pierre-Emerick Aubameyang është larguar nga skuadra e Chelseat në Ligën e Kampionëve kurse nënshkrimet rekord Enzo Fernandez, Mykhailo Mudryk dhe Joao Felix janë përfshirë.

Të gjitha klubet janë të kufizuara në një skuadër prej 25 lojtarësh dhe Chelsea përdori 24 lojtarë në fazën e grupeve.

Klubet duhej të informonin UEFA-n për ndryshimet e dëshiruara të skuadrës deri në orën 23:00 të së enjtes, më 2 shkurt./Lajmi.net/