Chelsea me veprim shembullor, shtron iftar për tifozët myslimanë në “Stamford Bridge”

Chelsea ka shtruar iftar për tifozët e besimit islam në stadiumin “Stamford Bridge” në muajin e shenjtë të Ramazanit. Iftari në stadiumin e “Bluve” u shtrua si rezultat i bashkëpunimit mes klubit londinez dhe organizatave myslimane në Londër, shkruan lajmi.net. BUKBER 🎉 Inilah potret bukber di stadion kebanggaan Chelsea FC, Stamford Bridge yang digelar dr…

Sport

26/03/2023 21:59

Chelsea ka shtruar iftar për tifozët e besimit islam në stadiumin “Stamford Bridge” në muajin e shenjtë të Ramazanit.

Iftari në stadiumin e “Bluve” u shtrua si rezultat i bashkëpunimit mes klubit londinez dhe organizatave myslimane në Londër, shkruan lajmi.net.


Në fakt, kjo ishte hera e parë që një klub i Premierligës shtron iftar për tifozët dhe besimtarët myslimanë gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit.

Në pamjet e publikuara në rrjetet sociale, shihen dhjetra persona të cilët u shërbyen me ushqim për iftar./Lajmi.net/