Chelsea e përfundon 2018-ën me fitore

Në ndeshjen e fundit të këtij viti, Chelsea kanë luajtur si mysafirë të Crystal Palace.

Sport

30/12/2018 14:51

Në këtë ndeshje, londinezët arritën që të marrin tri pikë të mëdha, duke fituar minimalisht (0:1) falë një goli të N’Golo Kante.

Francezi, golin e vetëm në këtë takim e realizoi në pjesën e dytë, saktësisht në minutën e 50’ të takimit, shkruan lajmi.net.

Lojtarët e Sarrit patën edhe një mundësi të mirë shënimi, kur me anë të Willian goditën shtyllën.

Me këtë fitore, Chelsea ruan pozitën e katërt, dhe shkëputet me pesë pikë nga Arsenal.

Londinezët gjithashtu janë afruar në vetëm një pikë me Manchester City, mirëpo këta të fundit kanë një ndeshje më pakë, të cilën e luajnë sot, kundër Southampton. /Lajmi.net/