Chelsea 2:1 Newcastle Utd, notat e lojtarëve – Lajmi.net
Chelsea 2:1 Newcastle Utd, notat e lojtarëve
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 20:42, 12 January 2019
Chelsea është rikthyer te fitorja në Premierligë pasi i mposhti 2-1 Newcastle Unitedin të shtunën në Londër, duke iu afruar liderit Liverpool në vetëm 10 pikë si dhe duke e forcuar vendin e katërt sepse tani ikën gjashtë pikë vendit të pestë, Arsenalit.

Pedro Rodriguez dhe Willian, ishin golashënues në këtë fitore të Chelsea.

Për mysafirët golin e vetëm e shënoi Clark, në fund të pjesës së parë.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në pjesën e mëposhtme./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO