Chelsea 2:1 Crystal Palace, notat e lojtarëve – Lajmi.net
Chelsea 2:1 Crystal Palace, notat e lojtarëve
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 20:38, 10 March 2018
Chelsea ka shënuar fitore të rëndësishme 2-1 ndaj Crystal Palace të shtunën pasdite, pas dy humbjeve radhazi në dy javët e kaluara në Premierligë.

Kjo fitore e dërgon skuadrën e Antonio Contes vetëm dy pikë larg vendit të katërt në renditjen tabelore në top ligën angleze.

. Njeriu më në formë te “Të kaltrit”, Willian shënoi në minutën e 25-të për epërsinë e Chelseat. Vetëm shtatë minuta më vonë, Martin Kelly shënoi në portën e vet, duke i ndihmuar vendasve ta çonin epërsinë në 2-0.

Golin e vetëm mysafirët e shënuan në fund të ndeshjes me anë të Aanholt.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në fotografinë e mëposhtme.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO