Chelsea, 100 milionë për Balen

Chelsea është duke kërkuar të transferojë Gareth Balen për të cilin ka përgatitur një ofertë prej diku rreth 100 milionë euro.

Sport

15/03/2015 11:16

Sipas raportit të bërë nga Metro, mësojmë se Chelsea e dëshiron me çdo kush në skuadër uellsianin, Bale.

Dhe, për të transferuar këtë lojtar, Roman Abramovich është shprehur i gatshëm që të derdhë milionat e tij.

Mourinho dëshiron të forcojë skuadrën e tij, pasi është shprehur shumë i dëshpëruar me eliminimin në fazën e hershme të Ligës së Kampionëve nga skuadra e PSG-s.