Chat GPT përcakton 11 më të mirët e futbollit në histori

Miliona përdorues ndërveprojnë me inteligjencën artificiale në Chat GPT çdo ditë. Ky aplikacion është krijuar për t’iu përgjigjur të gjitha pyetjeve, përfshi edhe ato të sportit. Një pyetje u bë së fundmi në lidhje me formacionin më të mirë të historisë në botën e futbollit, shkruan Lajmi.net Chat GPT nuk hezitoi të përgjigjej dhe krijoi…

Sport

30/03/2023 12:15

Miliona përdorues ndërveprojnë me inteligjencën artificiale në Chat GPT çdo ditë. Ky aplikacion është krijuar për t’iu përgjigjur të gjitha pyetjeve, përfshi edhe ato të sportit.

Një pyetje u bë së fundmi në lidhje me formacionin më të mirë të historisë në botën e futbollit, shkruan Lajmi.net

Chat GPT nuk hezitoi të përgjigjej dhe krijoi formacionin me 11 lojtarët më të mirë sipas tyre.

Formacioni më i mirë i të gjitha kohërave sipas Chat GPT është: Gigi Buffon, Cafu, Beckenbauer, Maldini, Baresis, Zidane, Maradona, Cruyff, Pele, Messi, C. Ronaldo

Kujtojmë që një prej personave që e themeloi këtë inteligjencë artificiale është edhe shqiptarja, Mira Murati./Lajmi.net/