Celta Vigo mposht Barcelonën dhe siguron mbijetesën në La Liga

Celta Vigo ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Barcelonës në javën e fundit të këtij edicioni në La Liga. Me këtë fitore skuadra e Celta Vigos e ka siguruar edhe mbijetesën edhe për një sezon tjetër. Ndeshja e zhvilluar sonte përfundoi me rezultatin 2:1.Gabi Veiga i shënoi të dy golat e fitores për vendasit, në…

Sport

04/06/2023 23:15

Celta Vigo ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Barcelonës në javën e fundit të këtij edicioni në La Liga.

Me këtë fitore skuadra e Celta Vigos e ka siguruar edhe mbijetesën edhe për një sezon tjetër.

Ndeshja e zhvilluar sonte përfundoi me rezultatin 2:1.Gabi Veiga i shënoi të dy golat e fitores për vendasit, në minutat 42 dhe 65.

Ndërsa golin e vetëm për katalonasit e shënoi Ansu Fati, në minutën e 80-të.

Celta Vigo e mbyll sezonin me 43 pikë dhe në pozitën e 13-të.Barcelona, që është shpallur kampione javë më parë, sezonin e mbyll me 88 pikë./Lajmi.net/