Celta ‘trondit’ Barcelonën (Video)

Barcelona ka pësuar humbje të papritur në Camp Nou, nga skuadra e Celta Vigos me rezultat 1-0, duke rënë kështu në vendin e tretë në tabelën e klasifikimit të La Ligas.

Sport

01/11/2014 21:51

Pjesa e parë kaloi nën dominimin e Barcelonës e cila kishte raste të mira për shënim. Sidoqoftë, 45 minutat e para u mbyllën me portat e paprekura.

Në pjesën e dytë, saktësisht në minutën e 55’ Larrivey shfrytëzon një gabim në mbrojtjen e Barcelonës, duke shënuar për të heshtur Camp Nou.

Në vazhdim, Barcelona tentoi me të gjitha forcat për të shënuar golin e barazimit, mirëpo një gjë e tillë ishte e pamundur.

Kështu, Barcelona mbetet në kuotën e 22 pikëve në vendin e tretë të La Ligas, pasi ka një pikë më pak se Atletico dhe dy më pak se Real Madridi që është lider në tabelë.

Video