Casillas: Këta janë dy lojtarët më të mirë në histori të Real Madrid

23:06 | 3 Qershor 2020

Iker Casillas ka zgjedhur Alfredo di Stefanon dhe Cristiano Ronaldon si dy futbollistët më të mirë në histori të Real Madrid.

Ish portieri i ‘Los Blancos’, ka gëzuar karrierë të madhe në Santiago Bernabeu, para se të largohej në drejtim të Portros.

Casillas që ka veshur edhe fanellën e Spanjës, iu është përgjigjur disa pyetjeve të tifozëve në Twitter.

Një prej pyetjeve për Casillas ishte se cilët janë tre lojtarët më të mirë në histori të Real Madrid.

“Nuk e di si t’i them të tretë, por i di dy prej tyre. Alfredo Di Stefano dhe Cristiano Ronaldo”, është përgjigjur Casillas.

Ndërsa si momentin më të mirë në karrierën, Casillas ka zgjedhur debutimin e tij në shtator të vitit 1999./Lajmi.net/