‘Çartet’ Guardiola

Trajneri i Bayern Munichut, Pep Guardiola ka treguar intensitetin e tij të punës në stërvitje duke shpërthyer ndaj sulmuesit Thomas Muller.

Sport

27/08/2014 17:37

Pep Guardiola tashmë një kohë të gjatë konsiderohet si një prej trajnerëve më të mirë në botë dhe ndoshta tani e kemi mësuar edhe arsyen.

Strategu i Bayern Munichut shquhet si trajner i përkushtuar maksimalisht në punë dhe inkurajon skuadrën që të dominojë në posedimin e topit. Mirëpo, kanë dalë xhirime që tregojnë intensitetin e tij të punës në stërvitje.

Ish trajneri i Barcelonës, i cili udhëhoqi Bayernin drejt triumfit në Bundesligë dhe Kupën e Gjermanisë, në edicionin e parë në detyrë është xhiruar duke ‘shpërthyer’ Thomas Mullerit në dhënien e instruksioneve, në përgatitje për duelin me Schalken në fundjavë.

Mund të jetë në formë shakaje por edhe kështu realizohet puna.