Capello turpëron lojtarët italianë

.

Sport

09/04/2018 14:51

Fabio Capello ka kritikuar lojtarët italianë.

Ai ka thënë që Italia ka trajnerë, por jo edhe lojtarë, përcjellë “Lajmi.net”.

“Italianët si trajnerë janë shumë të aftë por është e vështirë të shkosh lart me lojtarë mediokër”, deklaroi Capello.

“Në Itali mungojnë lojtarët lider dhe me cilësi. Shpresoj që Mançini të bëj mirë, por unë them se mungon shumë talenti, nuk ka gjak të ri”, shtoi ai. /Lajmi.net/