Të Infektuar: 1047

Të Shëruar: 794

Të Vdekur: 30

Capello paralajmëron Lautaron: Do të përfundosh zëvendësues

11:01 | 22 Maj 2020

Fabio Capello ka lëshuar disa paralajmërime për Lautaro Martinez.

Capello nuk ka kursyer lëvdatat për yllin e Inter, por ka bërë thirrje që të ketë kujdes për transferimin e tij.

Trajneri italian beson se Lautaro mund të përfundojë si zëvendësues te Barcelona, andaj bën thirrje që të shqyrtohet lëvizja.

“Lautaro Martinez është lojtar shumë i mirë”, ka thënë Capello, transmeton lajmi.net.

“Ai ka gjithçka – shumë kualitet, lëvizje të shpejta dhe gjithashtu ai është shumë i mirë për të gjuajtur drejt golit”, ka shtuar italiani.

“Të shkosh te Barcelona dhe të bëhesh titullar, me Luis Suarez atje, është e vështirë. Mendoj se është më mirë të jesh startues te Inter, sesa zëvendësues te Barca”, ishin fjalët e Capello.

Barcelona do të duhet të ofrojë 111 milionë euro për kartonin e lojtarit të Inter. Sitauta është vështirësuar pas pandemisë Covid-19. /Lajmi.net/