Calvin Harris DJ më i paguar në botë (Video)

Dj britanik Calvin Harris është DJ më i paguar i momentit, sipas revistës Forbes.

ShowBiz

21/08/2014 19:02

Me 66 milionë $ të fituara vitin e kaluar, Calvin Harris është emëruar si Dj më i paguar në botë.

30 vjeçari skocez  e ka marrë këtë titull për vitin e dytë me rradhë pasi kryeson listën e Forbes, duke fituar 20 milionë $ më shumë se vitin e kaluar.

Ish i dashuri i Rita Orës ka thënë :’Rritja e muzikës dance ka qenë astronomikënë tri vitet e fundit. Unë qëllova të jem në vendin e duhur në kohën e duhur’.

Vendin e dytë në listë e ka David Guetta me 30 milionë $ të fituara ndërsa Avicii dhe Tiesto ndajnë vendin e tretë me nga 28 milionë $.