Burki: Do t’i shkruaj Shaqirit që të transferohet te BVB

Transferi i ri i Borussia Dortmund, Roman Burki ka deklaruar se do t'i shkruaj Xherdan Shaqirit që të vijë te skuadra gjermane.

Sport

05/08/2015 11:42

Mesfushori me pasaportë zvicërane nuk ka vend te skuadra e Interit dhe për këtë duhet ta gjejë sa më shpejtë skuadrën e tij të re.

”Unë definitivisht do t’i shkruaj atij”

”Nuk e di nëse Xherdani është i interesuar për Dortmund, por ai do të kishte 81.000 shikues në Signal Iduna Park”, tha Burki.