Buffon zbulon përforcimin e madh të Juventusit për sezonin e ri (FOTO)

Gianluigi Buffon ka përmendur emrin e futbollistit që mund t'i bashkohet Juventusit.

Merkato

01/03/2017 12:47

Kapiteni i Juventusit, Gianluigi Buffon ka thënë se shpreson që mesfushori i Fiorentinës, Federico Bernardeschi të transferohet në klub gjatë afatit kalimtar të verës.

“Bianconerët” janë të interesuar për yllin e ekipit “Viola”.

Dhe, Buffon ka pranuar se dëshiron ta sheh Bernardeschin në Torino, përcjell “lajmi.net”.

“Ndoshta sezonin e ardhshëm do të vjen Bernardeschi”, deklaroi Buffon për mediat italiane. /Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6