Buffon kaplohet nga lotët gjatë përkujtimit të Astorit në ndeshjen Juve – Udinese – Lajmi.net
Buffon kaplohet nga lotët gjatë përkujtimit të Astorit në ndeshjen Juve – Udinese
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSerie ASport 18:44, 11 March 2018
Portieri i Italisë, Gianluigi Buffon, vazhdon ta përjetojë më së rëndi vdekjen e bashkëkombësit të tij dhe lojtarit të Fiorentinës, Davide Astori.

Vdekja e papritur e Davide Astorit, ka tronditur futbollin italian.

Për herë të parë pas vdekjes së tij, janë këtë fundjavë janë zhvilluar ndeshjet e Serie A.

Në nder të tij, të gjitha ndeshjet në Serie A kanë filluar me një minutë heshtje. E gjatë nderimit të veprës së Astorit, në ndeshjen Juventus – Udinese, portieri Gianluigi Buffon nuk ka mundur t’i mbajë lotët, ku ishte i ulur në bankinën e rezervistëve./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO