Buffon cakton ndeshjen e lamtumirës nga futbolli – Lajmi.net
Buffon cakton ndeshjen e lamtumirës nga futbolli
Autori: Lajmi.net Serie ASport 11:31, 13 April 2018
Gianluigi Buffon pritet të tërhiqet pas përfundimit të këtij sezoni.

Gianluigi Buffon ka zgjedhur ndeshjen e tij të fundit para pensionimit nga futbolli.

Kapiteni i Juventusit pritet të tërhiqet pas përfundimit të këtij sezoni.

Kurse, e përditshmja sportive italiane “Corriere dello Sport” raporton se Buffon dëshiron të pensionohet më 20 maj, në duelin ndaj Veronës, përcjell “lajmi.net”.

Ballafaqimi në Torino mund të jetë edhe ndeshja e tij e fundit me Juventusin. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO