Brenda stadiumit të mrekullueshëm ku do të luhet finalja Tottenham – Liverpool

23:09 | 14 Maj 2019

Stadiumi i ri i Atletico Madrid, ‘Wanda Metropolitano’, i ndërtuar rishtas, është një nga impiantet më moderne të futbollit në botë.

‘Wanda Metropolitano’ që është stadiumi i tretë më i madh në Spanjë, këtë vit do të mirëpres finalen e Ligës së Kampionëve, mes Tottenham Hotspur dhe Liverpool.

Për stadiumin me kapacitet 67 mijë e 829 ulëse, pritja e finales së Ligës së Kampionëve, do të jetë organizimi më i madh ndonjëherë.

Ky stadium skuadrës së Atletico Madrid i ka kushtuar 208 milionë funte, ndërsa është hapur në vitin 2017.

Se si duket brenda ‘Wanda Metropolitano’, mund ta mësoni përmes fotografive./Lajmi.net/