Brazili publikon listën për Kupën e Botës – Lajmi.net
Brazili publikon listën për Kupën e Botës
Autori: Lajmi.net Sport 20:32, 14 May 2018
Kombëtarja e Brazilit është bërë gati për Kampionatin Botëror që mbahet këtë verë në Rusi.

Trajneri Tite ka zbuluar listën me 23 lojtarë që do ta përfaqësojnë kombëtaren që e ka fituar më së shumti herë këtë garë.

Në këtë listë mungon David Luiz dhe Dani Alves.

Portierë: Alisson [Roma], Ederson [Manchester City], Cassio [Corinthians]

Mbrojtës: Fagner [Corinthians], Danilo [Man. City], Marcelo [Real Madrid], Filipe Luis [Atletico Madrid], Miranda [Inter], Thiago Silva [Psg], Marquinhos [Psg], Geromel [Gremio]

Mesfushorë: Casemiro [Real Madrid], Paulinho [Barcellona], Coutinho [Barcellona], Fernandinho [City], Ëillian [Chelsea], Renato Augusto [Beijing Guoan], Fred [Shakhtar Donetsk]

Sulmues: Douglas Costa [Juventus], Neymar [Psg], Gabriel Jesus [Man. City], Firmino [Liverpool], Taison [Shakhtar Donetsk]./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO