Brazili dhe Zvicra shkojnë tutje, ja kundërshtarët e tyre në fazën tjetër

Tashmë janë kompletuar kombëtaret që shkojnë tutje nga faza e grupeve. Brazili ecën në fazën e eliminimit direkt si lider në grupin G. Ata do përballen me Koren e Jugut në ndeshjen e radhës. Zvicra gjithashtu arriti të kualifikohet, pasi mposhti 3:2 serbët. Mirëpo, në fazën tjetër ata do kenë punë me kombëtaren e Portugalisë.…

Sport

02/12/2022 22:30

Tashmë janë kompletuar kombëtaret që shkojnë tutje nga faza e grupeve.

Brazili ecën në fazën e eliminimit direkt si lider në grupin G.

Ata do përballen me Koren e Jugut në ndeshjen e radhës.

Zvicra gjithashtu arriti të kualifikohet, pasi mposhti 3:2 serbët.

Mirëpo, në fazën tjetër ata do kenë punë me kombëtaren e Portugalisë.

Brazil – Koreja e Jugut zhvillohet më pesë dhjetor nga ora 20:00.

Kurse, Zvicër – Portugali më gjashtë dhjetor, nga ora 20:00./Lajmi.net/