Bota – Page 636 – Lajmi.net

Aktuale

Vrasësi i Zelandës së Re dhe Shteti Islamik janë prerje e së njëjtës copë

Pesëdhjetë njerëz të pafajshëm humbën jetën nga sulmi terroriste i javës së kaluar në Christchurch, Zelanda e Re. ...

22 March, 2019 Lexo më shumë

Prokurori Mueller përfundon hetimin rreth bashkëpunimit të mundshëm Trump-Rusi

Prokurori i Posaçëm Robert Mueller ka përfunduar hetimin e tij thuajse dyvjeçar rreth ndërhyrjes ruse në zgjedhjet e vitit 2016 dhe rreth një bashkëpunim të mundshëm të fshehtë të fushatës Trump me Rusinë....

22 March, 2019 Lexo më shumë

Eskalojnë protestat në Francë, ushtria do të lejohet të hap zjarr

Ushtarët francezë do lejohen të hapin zjarr mbi protestuesit ”jelek-verdhë”, nëse rrezikohen jetët e qytetarëve, në protestat që priten të mbahen këtë vikend....

22 March, 2019 Lexo më shumë

Nesër në Zvicër marsh solidarizues me familjen e 7- vjeçarit të mbytur

Bazeli është i tronditur me vrasjen e 7 vjeçarit shqiptar të Kosovës, Iljas Mahmuti të enjten nga një grua 75 vjeçare, sipas të gjitha gjasave, me probleme mendore....

22 March, 2019 Lexo më shumë

Macron: Evropa nuk duhet të mbesë peng i Brexit-it

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, deklaroi se Evropa nuk duhet të mbetet peng i procesit të Brexit-it....

22 March, 2019 Lexo më shumë

Sri Lanka teston me sukses reshjet e shiut artificiale

Sri Lanka ka kryer me sukses një test për shirat artificiale në një rajon malor ku kujtivohet çaji. Vendi e ndërmorri këtë masë në përpjekje për të shmangur shkurtimet e mundshme të energjisë gjatë sezonit të thatë, njoftuan burime zyrtare....

22 March, 2019 Lexo më shumë

Princi Charles në Kubë, një vizitë e pazakontë në ishull

Princi Charles dhe bashkëshortja e tij Kamila do të nisin të dielën në Kubë vizitën e parë zyrtare të një anëtari të familjes mbretërore britanike në ishull, në një moment kur ky i fundit por përballet me një ashpërsim të sanksioneve amerikane, mjaft i interesuar për investime të huaja....

22 March, 2019 Lexo më shumë

Trump: Shteti Islamik nuk kontrollon më asnjë territor në Siri

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se forcat e mbështetura nga SHBA-ja në Siri e kanë larguar grupin militant Shteti Islamik (IS) edhe nga territori i fundit që e kontrollonte në Siri....

22 March, 2019 Lexo më shumë

Angazhohet edhe ushtria për parandalimin e dhunës në protestat në Paris

Autoritetet franceze kanë njoftuar se do të angazhojnë forca shtesë të sigurisë, përfshirë trupat ushtarake, për ta parandaluar përsëritjen e dhunës në protestat e “jelekverdhëve”, të cilat do të mbahen në Paris dhe në qytete tjera gjatë kësaj fundjave. ...

22 March, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO