Bota – Lajmi.net

Aktuale

Izraeli e gjuan me raketë shtëpinë e komandantit të Hamasit

Autoritetet palestineze kanë njoftuar se gruaja dhe fëmija e komandantit të Hamasit, Mohammed Deif, janë në mesin e civilëve të vrarë të mërkurën, nga sulmet ajror izraelite në Rripin e Gazës....

20 August, 2014 Lexo më shumë

Rrëshqitja e dheut vret dhjetëra japonezë në Hiroshima (Foto&Video)

Të paktën 32 veta, në mesin e tyre edhe nj djalë dy vjeçar, kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë lënduar nga rrëshqitja e tokës që goditi një vendbanim pranë një mali, në periferi të qytetit Hiroshima, në Japoni....

20 August, 2014 Lexo më shumë

Nëna krenare për djalin e vrarë, gazetarin që ia tregoi botës krimet e ISIS

Shtëpia e Bardhë është duke u përpjekur të verifikojë vërtetësinë e një video që tregon vrasjen e një gazetari amerikan nga militantët e “Shtetit Islamik”, të shpallur muaj më parë në territoret e pushtuara në Siri dhe Irak nga organizata terroriste e ashtuquajtur “Shteti Islamik i Irakut dhe Sirisë (ISIS)....

20 August, 2014 Lexo më shumë

Rusia frikëson Ukrainën

Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ka njoftuar se po zhvillon ushtrime ushtarake në pjesën jugore të Rusisë, derisa po intensifikohen luftimet në Ukrainën fqinje, ndërmjet forcave qeveritare dhe separatistëve pro-rusë....

20 August, 2014 Lexo më shumë

UNHCR nis ndihmat për refugjatët në Irak

Agjencia e Kombeve të Bashkuara për refugjatë, UNHCR, e ka filluar të mërkurën operacion me ndihma për më tepër se gjysmë milioni njerëz të zhvendosur nga luftimet në pjesën veriore të Irakut....

20 August, 2014 Lexo më shumë

New York, qyteti që lind miliarderë

Shumica e miliarderëve kanë lindur në qytetin e New York-ut, sipas një kërkimi të ri të bërë nga një revistë luksoze në Britaninë e Madhe dhe nga kompania e kërkimeve “WealthInsight”. ...

20 August, 2014 Lexo më shumë

Krim i ri i ISIS, ia presin kokën një gazetari amerikan

ISIS ka publikuar një video të re ku shihet gazetari amerikan, James Foley, duke iu prerë koka....

20 August, 2014 Lexo më shumë

ISIS në Irak: Si i okupoi, edhe më shpejt po i dorëzon

Forcat irakiane e kanë ngritur flamurin kombëtar edhe në qytetin Tikrit, pas avancimit të sotëm ushtarak kundër militantëve të ISIS....

19 August, 2014 Lexo më shumë

Gjermanët: Turqia u dërgoi armë xhihadistëve të ISIS-it dhe Al Nusra-s

Një konflikt i hapur diplomatik ka shpërthyer së fundmi midis Gjermanisë dhe Turqisë për çështjen e përgjimeve që shërbimi sekret gjerman BND ka kryer ndaj kryeministrit Erdogan dhe drejtuesve të lartë të shtetit turk....

19 August, 2014 Lexo më shumë

Përplasje e dy avionëve luftarakë italianë

Dy avionë luftarakë janë përplasur në Itali, ndërsa ishin ngritur në ajër si pjesë e një stërvitjeje. ...

19 August, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO