Bota – Lajmi.net

Aktuale

Suedia ndërpret kërkimet, s’e gjen nëndetësen ruse

Ushtria suedeze ka vendosur t’i jep fund kërkimeve njëjavore, pas dyshimeve se një nëndetëse ruse lundronte nën ujërat pranë Stokholmit. ...

24 October, 2014 Lexo më shumë

ISIS-it i digjet flamuri në Kobane (Foto&Video)

Sulmet ajrore të udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara kundër terroristëve të “Shtetit Islamik të Irakut dhe Sirisë” (ISIS) janë përqendruar në Kobani, qytetin sirian të populluar me kurdë....

24 October, 2014 Lexo më shumë

Shpërthimi në gypin e gazit, 1 i vdekur, shkatërrime të mëdha (Video)

Një person ka vdekur, ndërsa edhe 10 të tjerë janë plagosur nga një shpërthim i fuqishëm i gazsjellësit sot pasdite në qytetin gjerman Ludwigshafen....

24 October, 2014 Lexo më shumë

Sanksione për ata që blejnë naftë nga IS-i

Shtetet e Bashkuara thonë se mund të imponojnë sanksione ndaj secilit që blen naftë nga militantët e grupit ekstremist “Shteti Islamik”, në përpjekje për shkatërrimin e asaj që është përshkruar si burim i financimit prej 1 milion dollarësh në ditë....

23 October, 2014 Lexo më shumë

Sulmet ajrorë vranë 553 militantë

Që prej një muaji, kur ka filluar fushata e sulmeve ajrore të udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës ndaj caqeve të “Shtetit Islamik” në Siri, janë vrarë 553 persona, shumica e tyre militantë të organizatës terroriste të quajtur “Shtetit Islamik i Irakut dhe Sirisë” (ISIS)....

23 October, 2014 Lexo më shumë

Kanadanë s’e frikëson “Shteti Islamik” (Video)

Të shtënat me armë zjarri në kryeqytetin kanadez ku mbeten dy të vrarë dhe tre të tjerë të plagosur, dyshohet të jenë nxitur nga “Shteti Islamik”, gjë që ka çuar në mobilizim të forcave të rendit dhe sigurisë jo vetëm në Otavë, por në të gjithë Kanadanë....

23 October, 2014 Lexo më shumë

Provokim i ri rus ndaj NATO-s, dëbohet aeroplani i spiunimit

Aeroplanët ushtarakë të NATO-s e kanë detyruar fluturimin e një aeroplani spiunues rus mbi Detin Baltik, pasi ai më parë kishte hyrë në hapësirën ajrore të Estonisë....

22 October, 2014 Lexo më shumë

Forcat qeveritare libiane hynë në Bengazi

Pjesëtarët e ushtrisë së Libisë kanë hyrë të mërkurën në qytetin Bengazi, ku po zhvillohen luftime me ekstremistët islamikë, njoftoi ushtria e këtij vendi. ...

22 October, 2014 Lexo më shumë

Mike Tyson bëhet anëtar i Shoqatës së Shkrimtarëve të Rusisë!

Boksieri i njohur amerikan, i cili njihet edhe për një rini të errët e të kaluar nëpër burgje, Mike Tyson do të bëhet anëtar i Shoqatës së Shkrimtareve të Rusisë. ...

22 October, 2014 Lexo më shumë

Vritet një foshnje në Jerusalem, akt terrorist?

Një foshnje është vrarë, kurse tetë persona të tjerë janë plagosur sonte në një incident për të cilin dyshohet se ishte terrorist, te Stacioni i trenave në Jerusalem....

22 October, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO