Bota – Lajmi.net

Aktuale

IS vret 28 pengje, sepse “janë të krishterë”

Një video e publikuar nga IS këtë të diel tregon vrasjen e dy grupeve të ndryshme të pengjeve të krishterë etopias nga grupi ekstremist i Libisë. ...

19 April, 2015 Lexo më shumë

Opozita ruse bashkohet kundër Putinit

Pas vitesh të tëra lufte të brendshme, opozita e fragmentarizuar ruse ka vendosur të bashkojë forcat përpara zgjedhjeve parlamentare të vitit që vjen. ...

19 April, 2015 Lexo më shumë

Putin paralajmëron Izraelin të mos i shesë armatim Ukrainës

Presidenti rus ka paralajmëruar Izraelin që të i shesë armatim Ukrainës, si kundërpërgjigje ndaj vendimit të Rusisë për t’i shitur sisteme raketore mbrojtëse Iranit. ...

19 April, 2015 Lexo më shumë

Miliona tonelata të mbetjeve elektrike në botë

Afro 42 milionë tonelata të “e-mbeturinave”, që definohen si çfarëdo pajisje me tel elektrik dhe bateri, janë hedhur në gjithë botën në vitin 2014....

19 April, 2015 Lexo më shumë

SHBA-të: Nuk duam që Rusia të na arrijë në forcë dhe aftësi ushtarake

Komandanti i forcave amerikane në Evropë, Frederick Ben Hodges tërheq vërejtjen që NATO të mbetet unike shkaku i “kërcënimit real” që paraqet Rusia. ...

19 April, 2015 Lexo më shumë

Jemen: 27 të vrarë në luftimet në qytetin Taez

Autoritetet shëndetësore në Jemen njoftojnë se së paku 27 persona janë vrarë në qytetin Taez në Jemen, gjatë përleshjeve ndërmjet kryengritësve shiitë huthi dhe lojalistëve të presidentit, Mansur Hadi....

19 April, 2015 Lexo më shumë

IS humb rafinerinë më të madhe të naftës në Irak

Forcat qeveritare të Irakut e kanë rimarrë kontrollin ndaj rafinerisë më të madhe në këtë vend, nga militantët e Shtetit Islamik (IS)....

19 April, 2015 Lexo më shumë

Tragjedi e re në Mesdhe, fundosen rreth 700 migrantë

Ekziston frika se rreth 700 njerëz janë fundosur bashke me anijen me të cilën ata po transportoheshin në afërsi të brigjeve të Libisë. ...

19 April, 2015 Lexo më shumë

Kryeministri i Singaporit me rrogë vjetore 1.7 milion dollarë

Nuk janë Barack Obama e as Angela Merkel shefa të shteteve më të fuqishme në botë që kanë pagë të majme....

19 April, 2015 Lexo më shumë

Për dy ditë, 20 sulme të reja ajrore ndaj pozitave të IS-it

Koalicioni i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka njoftuar si ka ndërmarrë 20 sulme ajrore kundër caqeve të grupit militant ekstremist, Shteti islamik (IS), në Irak dhe Siri, prej 17 prillit....

19 April, 2015 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO