Bota e fubollit në zi: Ndërron jetë legjenda e madhe – Lajmi.net
Bota e fubollit në zi: Ndërron jetë legjenda e madhe
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 11:28, 12 February 2019
Bota e futbollit ka marrë edhe një lajm të hidhur sot.

Gordon Banks ka ndërruar jetë në moshën 81-vjeçare.

Portieri legjendar ka qenë fitues i Kupës së Botës me Anglinë në vitin 1966, përcjell lajmi.net.

Ai ka luajtur 73 herë për Anglinë si dhe ka luajtur edhe në Stoke.

Karriera e tij përfundoi papritur në vitin 1972, kur një aksident me makinë humbi njërin sy. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO