Boston Celtics ngushton serinë e fitoreve të Miami Heat

Skuadra e Boston Celtisc ka shënuar fitore ndaj Miami Heat në ndeshjen gjysmëfinale të play-offit në NBA. Boston arriti fitore me rezultatin 116 me 99 duke ngushtuar serinë e fitoreve të ekipit kundërshtar në 3 me 1, shkruan Lajmi.net Basketbollisti më i mirë në fushë ishte Tatum me 33 pikë, 11 kërcime dhe shtatë asistime.…

Sport

24/05/2023 08:36

Skuadra e Boston Celtisc ka shënuar fitore ndaj Miami Heat në ndeshjen gjysmëfinale të play-offit në NBA.

Boston arriti fitore me rezultatin 116 me 99 duke ngushtuar serinë e fitoreve të ekipit kundërshtar në 3 me 1, shkruan Lajmi.net

Basketbollisti më i mirë në fushë ishte Tatum me 33 pikë, 11 kërcime dhe shtatë asistime.

Kurse te Miami më i miri ishte amerikani, Butler me 29 pikë, 9 kërcime dhe pesë asistime.

Ndeshja e pestë mes dy skuadrave luhet më 26-tin. Kujtojmë që në finale tashmë është kualifikuar ekipi i Denver Nuggets, të cilët eliminuan favoritin e këtij edicioni Los Angeles Lakers./Lajmi.net/