​Borrell infektohet me COVID-19

Shefi i diplomacisë evropiane Josep Borrell ka dalë pozitiv në testin për koronavirus.

Bota

05/06/2022 17:33

Lajmi është bërë i ditur nga vetë Borrell përmes një postimi në rrjetin social Twitter.

“Kam dal pozitiv në testin për COVID-19. Në përputhje me rregullat dhe procedurat përkatëse, jam në izolim. Po ndihem mirë”, ka shkruar ai.