Të Infektuar: 1110

Të Shëruar: 843

Të Vdekur: 30

Boris Johnson është në gjendje të mirë dhe stabile

14:54 | 7 Prill 2020

Boris Johnson ka qenë në gjendje të qëndrueshme brenda natës dhe “mbetet në gjendje të mirë”.

Kryeministri britanik, Boris Johnson ka qenë në gjendje të qëndrueshme brenda natës dhe “mbetet në gjendje të mirë”, tha zëdhënësi i tij të marten, raporton CNN, transmeton lajmi.net.

Johnson është duke marrë trajtim standard të oksigjenit dhe po merr frymë pa ndihmë, shtoi zëdhënësi.

Duke iu drejtuar spekulimeve për gjendjen e Johnson, zëdhënësi tha: “Ai nuk ka kërkuar mbështetje pushtuese ose jo-pushtuese” dhe nuk është diagnostikuar me pneumoni.

Johnson u zhvendos në një njësi të kujdesit intensiv dje pasi gjendja e tij me simptoma të koronavirusit “u përkeqësua”, ka thënë zyra e tij. /Lajmi.net/