Bora “frenon” edhe Formula 1, zbardhet pista e Montmelo – Lajmi.net
Bora “frenon” edhe Formula 1, zbardhet pista e Montmelo
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 11:54, 28 February 2018
Të gjitha skuadra e Formula 1 që ndodhen në Montmelo janë zgjuar duke parë pistën të pushtuar nga reshjet e dëborës.

Jo vetëm në futboll, pasi moti i keq bëhet problematik edhe në Formula 1.

Temperaturat e ftohta që kanë përfshirë të gjithë Europën, kanë prekur edhe Spanjën dhe më konkretisht pistën e Barcelonës, ku prej dy ditësh të gjithë pilotët e Formula 1 po bëjnë teste përgatitore për sezonin e ri atë të vitit 2018-të që do të fillojë në mars.

Të gjitha skuadra e Formula 1 që ndodhen në Montmelo janë zgjuar duke parë pistën të pushtuar nga reshjet e dëborës dhe në këtë mënyrë dita e tretë e testeve mund të dështojë dhe gjithçka mund të shtyhet për një tjetër ditë.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO