Të Infektuar: 3703

Të Shëruar: 1946

Të Vdekur: 79

Bonucci ndihmon Milanin për të bërë një super-transferim nga La Liga (FOTO)

11:34 | 16 Korrik 2017

Dera e Manchester United është mbyllur për Alvaro Moratan, por sulmuesi spanjoll mund të largohet nga Real Madridi këtë verë dhe Leonardo Bonuccishpreson se destinacioni i tij do të jetë Milan.

Pas lëvizjes së tij për t’u bashkuar me Rossonerët, qendërmbrojtësi italian thuhet se do të përpiqet ta bindë Moratanqë të bashkohet me të në Stadio Giuseppe Meazza.

Sipas gazetës Gazzetta dello Sport, ai i është drejtuar ish-shokut të tij tek Juventus, se Milani ka nevojë për një sulmues yll për të përfunduar rimëkëmbjen e tyre.

Ka një arsyesh pse sulmuesi mund të refuzojë ftesën për t’u rikthyer në Serie A, siç është fakti se klubi nuk do të jetë në Ligën e Kampionëve në sezonin e 2017/18.

Problem, edhe pse Bonucci vetë ka treguar se çdo gjë mund të ndodhë.

bonnuci-morata