Bombat në Dortmund, kërkesë e madhe nga Merkel

13:15 | 12 Prill 2017

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka komentuar sulmin ndaj autobusit të Borussia Dortmundit para ndeshjes me Monacon në Ligën e Kampionëve.

Angela Merkel ka komentuar sulmin ndaj autobusit të Borussia Dortmundit para ndeshjes me Monacon në Ligën e Kampionëve.

Kancelarja gjermane e ka konsideruar si shenjë pozitive faktin se ndeshja prapë do të zhvillohet sonte.

“Është një shenjë shumë pozitive se skuadra nuk është kolapsuar para terrorit”, tha ajo, përcjell “lajmi.net”.

“Por, ato do të luajnë në këtë situatë të vështirë”, theksoi Merkel. /Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy