Bologna 1:2 Milan, notat e lojtarëve

Milani ka mposhtur Bolognan me rezultat 1-2 në ndeshjen e xhiros së 35-të të Serie A.

Sport

29/04/2018 18:11

Rosonerët ishin në avantazh të dyfishtë pas pjesës së parë me golat e Calhanoglu në minutën e 34-të dhe Bonaventura në minutën e 45-të.

Ndërsa Bologna arriti të ngushtoj rezultatin në minutën e 74-të me golin e De Maio.

Me këtë fitore, Milani mbetet e shtata me 57 pikë, ku edhe zyrtarisht është jashtë garës për një vend në Ligën e Kampionëve.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në fotografinë e mëposhtme.