Boateng, afër Milanit

Mesfushori i Schalke 04, Kevin Prince Boateng mund të rikthehet në Milan, gjatë afatit kalimtar të verës.

Sport

17/06/2015 11:38

Kevin Prince Boateng, një emër i dashur për çdo tifoz të Milanit.

Por, mediat italiane kanë publikuar një lajm që do t’i gëzojë ata edhe më shumë.

Mesfushori i Schalke 04, është pranë rikthimit në San Siro.

“Milan? Një opsion i mirëpritur nga futbollisti”, ka deklaruar menaxheri i tij.

Boateng tashmë ka vendosur të largohet nga Schalke.

Dhe, sfida e tij e radhës mund të jetë sërish Milan.