Mafia e FFK-së

mafia

Show TV turk, CTSport çek, RTS1 serb, BHT1 boshnjak, RTE2 irlandez, Een belg, RAI1 italian, BBC Two e Uellsit, SBS6 holandez, DajTo sllovak, RSI/RTS/SRF 2 zviceran, Telecinco spanjollle, ITV anglez, TF1 francez, ARD Das Erste gjerman, BBC Two e Irlandës…

Lexo artikullin

Autokton se jo mahi…

autokton

Futbolli... Deri pesë metra janë tribunat më të afërta me barin në terrenet e ligës ku luhet futbolli më i mirë në botë (BPL është liga më e mirë.) Zero është numri i invadimit të fushës nga fansat gjatë shumicës…

Lexo artikullin

Aguero merr numrin 10 tek Argjentina!

Sergio Aguero - number 10

Sergio Aguero do t'ia rrëmbejë numrin 10-të, të paktën për një ndeshje bashkëkombasit të tij Lionel Messi. 'Pleshti' do t'i mungojë kombëtares së tij në ndeshjen që vlen për kualifikimet e botërorit Russia 2018, dhe për këtë arsye i famshmi…

Lexo artikullin

Dashuria për United

kryesore

Dashuria per klubin shprehet ne shume menyra . Nje menyre te veqante per ta shprehur dashurine ndaj klubit kishte edhe tifozi i Manchester United . Dashuria për Man United është shumë e madhe për dike. Chris Scott ka shpenzuar 3…

Lexo artikullin

Gabimi i FSHF

Tifozat_Kuq_e_Zi_ne_Elbasan_Arena

Gabimi i federates Shqiptare Te Futbollit . Sipas shume njerezve dhe poashtu pothuajse  Te gjitha tifozerive Shqiptare FSHF ka bere gabim lidhur me ndarjen e biletave duke ndare vetem 200 bileta per Tifozet Kuq e zi . Sipas tyre Kombetarja…

Lexo artikullin

Baliisti takohet me …?

12088527_959481770775381_7455559729943046147_n

Ismail Morina i njohur ndryshe si Ballisti para ndeshjes Shqiperi-Serbi eshte takuar me Nuri Seferin apo siq njihet "Albanian Tyson" Seferi ka postuar nje foto me Ballistin duke shkruar : Me mikun tim Ismail Morina mbrëm në një darkë në…

Lexo artikullin