“Black Friday” në futboll, këto janë transferimet e mira dhe të lira që janë bërë

“E premtja e zezë” apo “Black Friday” është dita më e mirë për të blerë në tërë botën.

Sport

25/11/2016 19:54

Dyqanet në këtë “të premte te zezë” ofrojnë zbritje deri në 50 për qind, por ka raste kur zbritja shkon edhe në 80 për qind, shkruan lajmi.net.

Goal.com është përkujdesur që në këtë të “premte të zezë” të përzgjedh disa transferime të mëdha në futboll, që janë bërë me çmime shumë, shumë të lira.

FABIO CANNAVARO | Napoli – Parma | 1995 | €6.71m |

ROY KEANE | Cobh Ramblers – Nottingham Forest | 1990 | €55,000 |

GARETH BALE | Southampton – Tottenham Hotspur | 2007 | €14.7m |

GABRIEL BATISTUTA | Boca Juniors – Fiorentina | 1991 | €6.2m |

ROBERTO CARLOS | Inter – Real Madrid | 1996 | €6m |

THIERRY HENRY | Juventus – Arsenal | 1999 | €16.1m |

LUIS FIGO | Sporting CP – Barcelona | 1995 | €2.5m

CRISTIANO RONALDO | Sporting CP – Manchester United | 2003 | €17.5m |

KAKA | Sao Paulo – AC Milan | 2003 | €8.25m |

ANDREA PIRLO | AC Milan – Juventus | 2011 | Free |

ERIC CANTONA | Leeds – Manchester United | 1993 | €1.5m |

MICHAEL LAUDRUP | Juventus – Barcelona | 1989 | €1.3m |

ALESSANDRO DEL PIERO | Padova – Juventus | 1993 | €2.6m |

JAVIER ZANETTI | Banfield – Inter | 1995 | €6.5m |

GIGI RIVA | Legnano – Cagliari | 1963 | €19,108 |

PAUL POGBA | Manchester United – Juventus | 2012 | €3.5m |

MICHEL PLATINI | Saint-Etienne – Juventus | 1982 | €129,114 |

EUSEBIO | Maxaquene – Benfica | 1960 | €1,745 |

GERD MULLER | TSV 1861 Nordlingen – Bayern Munich | 1964 | €2,249 |

ZINEDINE ZIDANE | Bordeaux – Juventus | 1996 | €3.5m |