‘Bild’: Bayern Munich pas Haller

Skuadra e Bayern Munich ka filluar të kërkojë një sulmues dhe kjo mund të lidhet me një largim të mundshëm nga Robert Lewandowski.

Sport

26/04/2022 09:15

Bavarezët, sipas raportimeve të ‘Bild’, janë vënë në ndjekje të Sebastien Haller, përcjell lajmi.net.

Haller ka pasur një sezon spektakolar me skuadrën holandeze, duke shkëlqyer në Champions League.

Paraqitjet e Haller nuk kanë kaluar pa u vënë re nga Bayern. Interesimi konkret i kampionëve të Bundesliga tashmë po rrit edhe thashethemet për një largim të mundshëm të Robert Lewandowski.

Lewa po lidhet me një kalim të mundshëm në ‘Camp Nou’, dhe thuhet se është gati të pajtohet për reduktim në pagë vetëm për të kompletuar transferimin. /Lajmi.net/