Biden kandidon për president në SHBA më 2020

Aktualisht është zëvendëspresident në shkuarje i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Bota

06/12/2016 09:57

Por Joe Biden duket se është duke synuar pozitën e shefit të tij për dy mandate – Barack Obama, shkruan The Telegraph.

“Do të garojë për president në vitin 2020. E marrtë dreqi”, ka thënë ai të hënën në mbrëmje si i buzëqeshur në fytyrë, transmeton Klan Kosova.

Kurse kur është pyetur nëse është duke bërë shaka. Biden ka pauzuar për disa sekonda dhe ka thënë: “Nuk jam duke u angazhuar që të mos kandidojë. Nuk jam duke u angazhuar për diçka. Por që kam mësuar shumë kohë më parë se fati një mënyrë të pazakontë të ndërhyrjes”.

Kështu një betejë e mundshme e Briden dhe presidentit të sapo zgjedhur Trump, në vitin 2020 do të mund të ishte eksploduese.