Betim Haxhimusa largohet nga Drita

Sulmuesi, Betim Haxhimusa konfirmon largimin nga ekipi gjilanas, Drita.

Sport

03/06/2022 17:51

Betimi i cili ishte pjesë e Dritës që nga viti 2018, i jap fund periudhës së tij te klubi nga Gjilani.

Këtë e ka bërë të ditur sulmuesi me anë të një postimi në profilin e tij ‘Facebook’.

Më poshtë lajmi.net jua përcjell postimin e tij:

“Pershendetje,

Prej sezonit te ri nuk do te jem pjese e Fc Drita

Falenderoj te gjithe per bashkpunimin qe e patem gjate ketyre viteve

Falenderoj Presidentat, drejtorin ,trejnerat, stafine doktorrav ,ekonomin dhe gjithe lojtaret per kohet dhe sukseset qe i kaluam se bashku pergjate kohes sa isha pjese e ekipit.

Falenderoj tifozet INTELEKTUAL per perkrahjen qe ma dhane gjate kesaj kohe.

Jam i lumtur qe sa isha pjese e Fc Drites fituam tituj se bashku.

Faleminderit gjithe stafit per besimin e dhene gjate ketij rrugetimi.

Fc Drites i uroj suksese te tjera!

Me respekt Betim Haxhimusa”/Lajmi.net/