Besiktas – Galatasaray, formacionet zyrtare

Besiktas dhe Galatasaray kanë publikuar formacionet zyrtare.

Sport

02/12/2018 17:26

Besiktas dhe Galatasaray do të përballen në kuadër të javës së 14-të në Superligën e Turqisë.

Derbi që do të startoj në ora 18:00, do të zhvillohet në stadiumin “Vodafone Park”, raporton “lajmi.net”.

Më poshtë mund t’i shikoni formacionet zyrtare të të dyja skuadrave:

Besiktas: Karius, Adriano, Vida, Necip, Caner, Medel, Dorukhan, Ljajic, Pektemek, Quaresma dhe Yalçın.

Galtasaray: Muslera, Mariano, Kabak, Çalık, Maicon, Nagatomo, Selçuk, Fernando, Feghouli, Onyekuru dhe Derdiyok. /Lajmi.net/