Bertan Asllani: Nuk i kam harruar shqiptarët

Këngëtari Bertan Asllani, që ka goxha kohë që nuk është aktiv në skenën muzikore shqiptare, pasi tani karrierën e tij po e vazhdon në Turqi kryesisht si aktor në seriale.

ShowBiz

12/10/2015 12:13

Në emisionin ‘1 kafe me Mamen’, tha se nuk i ka harru shqiptaret dhe nuk është larguar. Ai ka dashur të bënte diçka tjetër. Të provonte diçka te re. Megjithatë Bertani tha se ka plan të kthehet më një këngë shqip.

Aktualisht ai është në Stamboll. I pyetur se cili është dallimi në Turqi dhe Maqedoni ai pa hezituar tha: “ Paret i merr menjëherë”.

Bertani pranoi se është një një lidhje dashurie me aktoren Azadin, që ishte pjesë e sepalit ku luante edhe ai ndërsa tha se në Turqi bashkëjeton me Azren.

Ai tanipërtani është duke përgatitur në një serial./Rtv21