Berisha merr notën 6

Etrit Berisha debutoi për Lazion në Serie A dhe e bëri këtë në një ndeshje derbi kundër Interit. Portieri kosovar doli i pamposhtur derisa skuadra romake shënoi fitore të mundimshme por shumë të rëndësishme duke mposhtur Nerazzurrët me rezultat minimal 1:0, falë golit nga sulmuesi gjerman Miroslav Klose. Portali më i madh i Lazios, (…

Sport

06/01/2014 21:45

Etrit Berisha debutoi për Lazion në Serie A dhe e bëri këtë në një ndeshje derbi kundër Interit.

Portieri kosovar doli i pamposhtur derisa skuadra romake shënoi fitore të mundimshme por shumë të rëndësishme duke mposhtur Nerazzurrët me rezultat minimal 1:0, falë golit nga sulmuesi gjerman Miroslav Klose.

Portali më i madh i Lazios, ( Berisha, i sigurt në ajër[/caption]

“E përcolli goditjen e lirë nga Alvarez, kurse në pjesën e dytë e ndal pas dy tentimesh goditjen me kokë nga Nagatomo. Asnjëherë i angazhuar seriozisht, në çastet e fundit ia futi frikën gjithë stadiumit me një degazhim të gabuar”, shkroi portali në vlerësimin për paraqitjen e Berishës.