Berisha: Ja çfarë po përgatit Rama për kuksianët

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një efektivi të Forcave të Ndërhyrjes së Shpëjtë, që thotë se kanë marrë urdhër për të ‘marrë në qafë’ kuksianët e tjerë që janë në kërkim ‘me forma të kundraligjshme’.

Lajme

08/04/2018 17:15

Sipas Berishës, Rama ka përgatitur një skenar terrorist ndaj ‘heronjve të Kukësit që i thyen turinjtë’.

Statusi i plotë:

Edvin Kristaq Rama, i udhëhequr nga urrejtja e tij përgatit akte terrorizmi shtetëror ndaj qytetarëve të tij!
Punonjësi i FNSH dixhital denoncon:
Skenarin terrorist, hakmarrës të Edvin Kristaq Ramës ndaj heronjve të Kukësit që i thyen turinjtë. Me këtë rast paralajmëroj Edvin Kristaq Hakmarrjen se do përgjigjet personalisht ndaj çdo akti të terrorizmit shtetëror ndaj banorëve guximtar të kokësit, Hasit, Tropojës! Lexoni mesazhin e tij. sb

“Përshëndetje Zoti Berisha. Jam një punonjës i 712 FNSH Tiranë. Dua t’ju bëj me dije se me urdhër nga lart, ne drejtori shefi FNSH Lorenc Shehu po përgatit skuadrën për të marrë në qafë kuksianët e tjerë që janë në kërkim me forma të kundraligjshme. Ju lutem publikoje se gjera të liga kanë në mend ky ushtar dhe servil i qeverisë që merr gjoba pre të punuar këtu. Bëjini thirrje Xhafës së krimit ta largojë sa më shpejt ju lutem se po marrim urdhra për të ushtruar dhunë në vëllezërit tanë, me respekt anonim të lutem”.