105 vjeçari ende punon si berber, nuk e ka ndërmend të ndalet (Video)

Anthony Mancinelli është berberi më i vjetër në botë dhe nuk e ka në plan të dalë në pension.

Fun

22/01/2016 20:49

Ai ka filluar me prerje flokësh që kur presidenti Calvin Coolidge ishte në Shtëpinë e Bardhë, shkruan abc7ny, transmeton lajmi.net.

Anthony Mancinelli ka një  deklaratë interesante. Thotë se “ orët me mua nuk kanë rëndësi.  Nuk lodhem. Unë vetëm vazhdoj”.

Ai ende punon pesë ditë në javë, vozitë , jeton i vetëm, dhe vazhdon t’i pres flokët e tij.

Tani ai po i mbush 105 vjet. Ndërsa ka qenë duke e punuar këtë profesion që kur Calvin Coolidge ishte president ( 1923-1929 )./lajmi.net.

YouTube player