Benzema përshëndetet me gol nga ‘Santiago Bernabeu’

Karim Benzema ka shënuar për herë të fundit në tempullin madrilen. Sot Real Madridi njoftoi që ‘Topi i Artë’ do të largohet nga ekipi. Sulmuesi francez i ka dhënë fund periudhës së tij 14 vjeçare me gjigantin spanjoll. Benzema është tashmë legjendë e klubit, duke fituar 25 trofe dhe është golashënuesi i dytë më i…

Sport

04/06/2023 20:10

Karim Benzema ka shënuar për herë të fundit në tempullin madrilen.

Sot Real Madridi njoftoi që ‘Topi i Artë’ do të largohet nga ekipi.

Sulmuesi francez i ka dhënë fund periudhës së tij 14 vjeçare me gjigantin spanjoll.

Benzema është tashmë legjendë e klubit, duke fituar 25 trofe dhe është golashënuesi i dytë më i mirë në Real.

Pikërisht sot në ndeshjen e tij të fundit ma fanellën madrilene, Benzema gjeti golin.

Në minutën e 72′ ylli francez shënoi nga penalltia për të barazuar shifrat në 1:1 ndaj Athletic Bilbao.

Ky ishte goli i tij i 354 me gjigantin spanjoll.

Më poshtë lajmi.net jua përcjellë golin:

VIDEO