Benzema ndalet kështu (Foto)

Mbrojtësi i Atleticos, Guilherme Siqueira e ndali sulmuesin e Real Madridit, Karim Benzema, gjatë një aksioni në mënyrë interesante.

Sport

16/01/2015 11:30

Atletico Madrid barazoi në Santiago Bernabeu me Real Madridin me rezultat 2:2, dhe u kualifikua tutje në Copa del Rey.

Karim Benzema nuk shënoi gol për Los Blancos. Për ta ndalur atë u përkujdesën reparti defanziv i Atleticos.

Ndërsa, në një rast mjaft komik, Guilherme Siqueira, e kapi francezin për prapanice duke ia mohuar një rast për të shënuar.

Sakrificë për ekip, s’ka fjalë.