Benzema më afër Arsenalit

Arsene Weneger ka marë dritën e gjelbër për transferimin e sulmuesit francez, Karim Benzema.

Sport

09/08/2015 08:27

Gunners pritet ta thyejnë rekordin e klubit për transferimin e sulmuesit francez që sipas gjitha gjasave do të largohet nga Santiago Bernabeu.

Transferimi i Benzema do t’i kushtoj Arsenalit plotë 50 milionë euro.

Aktualisht Benzema ka probleme me lëndime dhe nuk është ftuar fare për Audi Cup e veç kësaj rrezikon startin e La Ligas.