Bënë udhëtimin e largët prej 31 orësh për të parë ndeshjen por në fund ajo u anulua, Kane bën gjestin e madh

10:29 | 29 Nentor 2021

Harry Kane ka ftuar dy tifozë me bazë në Shtetet e Bashkuara të Tottenhamit që të jenë mysafirët e tij në një ndeshje të ardhshme, pasi ata udhëtuan 31 orë për të parë klubin vetëm që ndeshja e tyre me Burnley të shtyhej.

Ndeshja e Premier Ligës në ‘Turf Moor’ u anulua pak më pak se një orë para fillimit për shkak të borës së madhe.

Ken dhe Brandi Saxton kishin folur për udhëtimin e tyre nga Dallas, në Twitter në një postim që tërhoqi vëmendjen në mediat sociale pasi u publikua lajmi se loja ishte ndërprerë.

Në një mesazh të shtunën, Ken Saxton postoi një foto të çiftit në tren me mbishkrimin: ‘Dallas në Londër në Burnley (pothuajse atje) 31 orë – pa gjumë – të ushqyer (siç) nga kafeja, krisurat e djathit dhe më shumë kafe.

Temperaturat e ftohta dhe bora parashikohen për ditën e ndeshjes. Gjërat që bëjmë kur ju e doni klubin tuaj.’

Bora e parashikuar ishte e saktë dhe përpjekjet për të pastruar fushën filluan rreth 90 minuta para fillimit të orës 14:00 të dielën.

Megjithatë rezultoi e kotë, pasi bora po binte po aq shpejt sa po pastrohej nga fusha.

Teksa postimi mori vëmendje në mesin e tifozëve të Tottenham në mediat sociale, ai iu dërgua sulmuesit të Tottenham, Kane, i cili bëri një gjest të stilit të lartë drejt dyshes.

Kapiteni i Anglisë iu përgjigj postimit të tyre: “Sapo më është dërguar ky postim në Twitter dhe absolutisht i mërzitur për ju!

“Për angazhimin tuaj dhe për të kompensuar ndeshjen e anuluar, do të doja t’ju ftoja në një lojë në shtëpi si mysafiri im kur të jeni të radhës në Londër.”

Oferta e Kane çuditërisht shkoi mirë dhe Brandi Saxton u përgjigj në Twitter: “Epo, burri është bërë zyrtarisht viral dhe ne personalisht jemi ftuar të shikojmë Spurs nga Harry Kane!”

Ken Saxton gjithashtu iu përgjigj Kane: ‘Gëzuar Harry dhe nuk është aspak e nevojshme, por ne do të kënaqeshim t’ju pranonim në ofertë. Faleminderit dhe të gjithë Spurs-it (dhe tifozëve të tjerë të futbollit) që kanë arritur. E mahnitshme me të vërtetë.’

Ngrohja nëntokësore e ‘Turf Moor’ ishte ndezur gjatë natës, por nuk ishte në gjendje të përballonte borën e madhe.

Kishte gjithashtu shqetësime për zonat përreth tokës pasi mbështetësit filluan të mbërrinin.

Njoftimi u bë menjëherë pasi të dy klubet kishin emëruar ekipet e tyre për ndeshjen. Nuk ka informacione se kur mund të luhet ndeshja. /Lajmi.net/