Belgjika fton Januzajn për Botëror

Ylli kosovar i Manchester Unitedit, Adnan Januzaj është ftuar në listën e selektorit të Belgjikës, Marc Wilmots, për Kampionatin botëror në Brazil. 

Sport

13/05/2014 15:12

Selektori i Belgjikës, Marc Wilmots e ka ftuar mesfushorin kosovar Adnan Januzaj në ekip, për Kampionatin botëror në Brazil.

Menjëherë pas vendimit të talentit të Manchester Unitedit për të përfaqësuar Belgjikën, Wilmots e ka shpërblyer atë duke e inkuadruar në skuadër për garën që do të zhvillohet në Brazil, në verë.

Belgjika do të garojë në Grupin H me Algjerinë, Rusinë dhe Korenë e Jugut.

Portierët: Thibaut Courtois (Atlético Madrid), Simon Mignolet (Liverpool), Silvio Proto (Anderlecht) y Koen Casteels (Hoffenheim).

Mbrojtësit: Vincent Kompany (Manchester City), Thomas Vermaelen (Arsenal), Jan Vertonghen (Tottenham), Toby Alderweireld (Atlético Madrid), Daniel van Buyten (Bayern Munich), Nicolas Lombaerts (Zenit), Anthony Vanden Borre (Anderlecht). Laurent Ciman (Standard Liege).

Mesfushorët: Marouane Fellaini (Manchester United), Axel Witsel (Zenit), Steven Defour (Porto), Moussa Dembelé (Tottenham), Kevin de Bruyne (Wolfsburg). Nacer Chadli (Tottenham).

Sulmuesit: Romelu Lukaku (Everton), Eden Hazard (Chelsea), Dries Mertens (Napoli), Adnan Januzaj (Manchester United), Kevin Mirallas (Everton). Divock Origi (Lille).

Rezervistët : Naingollan, Pocognoli, Hazard, Gillet, Batshuayi, Van Damme.